fbpx

Tapasztalatok, kihívások és megoldások az ESG bevezetése kapcsán

Tapasztalatok, kihívások és megoldások az ESG bevezetése kapcsán

Mennyire vannak tisztában a vállalatok az ESG-szabályozás által támasztott követelményekkel? Hogyan tudnak eligazodni a rájuk zúduló információk áradatában? Hova fordulhatnak tanácsért, iránymutatásért? Mik a legfontosabb lépések a megfelelőség felé vezető úton? Milyen kihívásokkal szembesülnek az érintettek és milyen megoldásokat alkalmaznak az ESG-átállás során? Ezekről a kérdésekről beszélgetnek majd vállalati szakemberek, ESG-szakértők és tanácsadók a 2024. október 7-én megrendezendő KÖZÖSSÉG. HATÁS. JÖVŐ. konferencián. Az Effekteam Egyesület által szervezett szakmai esemény keretében sor kerül az Effekt 2030 – Az ESG megoldások díjának ünnepélyes átadására is.

„Az Effekteam Egyesület évek óta szakmai információkkal, tudásmegosztással ösztönzi az ESG-szempontok beépülését a hazai vállalatok gondolkodásába és működési gyakorlatába. Most, amikor szabályozási szinten is elvárássá vált az ESG-követelmények teljesítése, még fontosabb, hogy a vállalati szakemberek, ESG-szakértők és tanácsadók közösen beszélgessenek az aktuális feladatokról és kihívásokról, megosszák egymással gyakorlati tapasztalataikat és hatékony megoldásaikat. Erre nyújt lehetőséget egyesületünk 2024. október 7-én megrendezendő szakmai konferenciája” – mondta dr. Molnár Klára, az Effekteam Egyesület igazgatója, szakmai vezetője.

A KÖZÖSSÉG. HATÁS. JÖVŐ. ESG tapasztalatok és kihívások a vállalati gyakorlatban című konferencia keretében három izgalmas kerekasztal-beszélgetést kísérhetnek figyelemmel az érdeklődők. A Forvis Mazars, a Magyar Könyvvizsgálói Kamara és a denxpert szakértőinek részvételével zajló eszmecsere az auditor, a tanácsadó és a szoftverfejlesztő szemszögéből mutatja be az ESG-szabályozás hatásait és a vállalatok előtt álló legfontosabb feladatokat. A CIB Bank, a Fémalk, a Hell Energy, a MOL és az OTP Bank szakemberei az üzleti működés és az ESG kihívásai kapcsán osztják meg gyakorlati tapasztalataikat és megoldási javaslataikat. Az E.ON, a Holcim, a Samsung, a Szerencsejáték Zrt., a Tesco és a Vodafone Magyarország Alapítvány meghívott vezetői pedig a társadalmi fenntarthatóság jelentőségéről és a vállalatok közösségi befektetéseinek szerepéről fejtik ki gondolataikat.

Az eseményre ellátogató vállalati szakemberek maguk is bekapcsolódhatnak a szakmai eszmecserébe az interaktív kiscsoportos beszélgetések keretében, kapcsolatokat építhetnek, tapasztalatokat cserélhetnek egymással és a panelek résztvevőivel. A rendezvényen sor kerül az Effekt 2030 – Az ESG megoldások díjának átadására is. Az idei díjra augusztus 5-ig nevezhettek környezeti, társadalmi és vállalatirányítási megoldásokkal a Magyarországon működő nagyvállalatok, kkv-k és startupok. A beérkezett pályázatokat minden évben ötfős szakmai zsűri bírálja el. A testület választja ki a nyerteseket és a kategóriánként shortlistre kerülő programokat. Ez utóbbiakra szeptember 23-30. között a nagyközönség is szavazhat, és eldöntheti, hogy idén melyik pályázó kapja a közönségdíjat. Az ünnepélyes eredményhirdetést és díjátadást az október 7-i konferencia záróakkordjaként kísérhetik figyelemmel az érdeklődők.

Részletes program és jelentkezési lehetőség:

https://effekteam.hu/konferenciak/

Az esemény támogatói:

Arany fokozatú támogatók:

CIB Bank Zrt., Coca-Cola HBC Magyarország Kft.McDonald’s Magyarországi Étterem Hálózat Kft./ Progress Promotion Kft., Samsung Zrt., Syngenta Magyarország Kft.Szerencsejáték Zrt.,

Ezüst fokozatú támogatók:

Auchan Magyarország Kft.E.ON Hungária Zrt., SPAR Magyarország Kft., Tesco-Global Áruházak Zrt.

Bronz fokozatú támogatók:

dm Kft.

Egyéb támogatók:

FRUIT OF CARE Nonprofit Kft., Klubrádió, Magyarországi Facilitátorok EgyesületeOTP Bank Nyrt.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!