fbpx

MOL – A MOL-csoport kutatás-termelés üzletága fenntarthatósági szervezetet hozott létre

MOL – A MOL-csoport kutatás-termelés üzletága fenntarthatósági szervezetet hozott létre

A MOL-csoport a fenntartható energiamegoldások fejlesztése érdekében „Low Carbon and New Energies” szervezetet hozott létre a kutatás-termelés üzletágon belül. Az új – zágrábi székhelyű – szervezet tovább erősíti a cégcsoportot az alacsony szén-dioxid-kibocsátású iparági megoldások keresésében.

A szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére és a megújuló energiával kapcsolatos úttörő kezdeményezésekre összpontosítva, a Low Carbon és New Energies szervezet feladata a fenntarthatósággal kapcsolatos kihívások kezelése és új üzleti folyamatok elindítása. A szervezet olyan kezdeményezések élére áll, amelyek célja a csoportszintű energiaportfólió diverzifikálása, a szén-dioxid- és metánkibocsátás csökkentése és a környezeti hatások minimalizálása.

A Low Carbon and New Energies égisze alá tartozó kulcsfontosságú területek:

  • Geotermikus energiatermelés: A fejlett technológiát és szakértelmet kihasználva, a csoportszintű kutatás-termelés a Föld természetes hőjét hasznosítja tiszta és megújuló energia előállításához.
  • Lítiumtermelés kísérleti projekt: Felismerve a lítium egyre fontosabb szerepét az e-mobilitásra való átállásban, a MOL-csoport kísérleti projektet indít a fenntartható lítiumtermelési módszerek vizsgálatára Pusztaföldváron. Idén több K+F technológia tesztelése is megkezdődik, a MOL egy olyan környezetbarát megoldást vizsgál, melynek célja az olajtermelésben már egyébként is felszínre hozott víz hasznosítása. A lítium kinyerése után a vizet körforgásos megoldással visszapumpálják.
  • Szén-dioxid-leválasztás- és tárolás (CCS): A MOL elkötelezett az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése iránt a CCS-technológiák alkalmazásával. A szén-dioxid felszín alatti tárolásával a cégcsoport célja, hogy jelentősen csökkentse környezeti lábnyomát. Több magyarországi és horvátországi helyszínen kezdi meg a megvalósíthatósági tanulmányokat. Emellett tárgyalásokat kezdett potenciális partnerekkel a teljes CCS-ökoszisztémán belül.
  • Metánkibocsátás csökkentése: A MOL-csoport környezetvédelem iránti elkötelezettségének keretében intézkedéseket tesz a metánkibocsátás minimalizálása érdekében, hogy maradéktalanul teljesítse a nemsokára életbe lépő uniós előírásokat. A vállalat korszerű ellenőrzési és szabályozási rendszerekkel igyekszik növelni működési hatékonyságát a környezeti hatások csökkentésével párhuzamosan.
Iratkozzon fel hírlevelünkre!