fbpx

Idén is sokan pályáztak az Effekt 2030 díjra, a legnépszerűbb a társadalmi kategória volt

Idén is sokan pályáztak az Effekt 2030 díjra, a legnépszerűbb a társadalmi kategória volt

Augusztus 5-én zárult az Effekt 2030 – az ESG megoldások díjának pályázata. A tavaly megújult szakmai elismerésre idén is számos projekttel neveztek, melyek között a társadalmi jellegű kezdeményezések aránya volt a legmagasabb. A benyújtott pályaműveket először a szakmai zsűri értékeli, majd a továbbjutókra a nagyközönség is szavazhat. Az ünnepélyes eredményhirdetésre és díjátadásra október 7-én kerül sor az Effekteam Egyesület éves szakmai konferenciájának keretében.

A környezeti, társadalmi fenntarthatóság és a fenntartható működés az utóbbi években került fokozatosan a figyelem előterébe, most pedig – a vonatkozó uniós és hazai szabályozások megjelenésével – már elvárás, hogy a vállalatok az ESG követelményeknek megfelelően végezzék tevékenységüket és erről évente jelentést tegyenek. Az Effekteam ugyanakkor fontosnak tartja azt is, hogy az ESG-átállás ne csak a jogszabályi megfelelőség terén valósuljon meg, hanem ténylegesen beépüljön az üzleti szereplők gondolkodásába és mindennapi gyakorlatába. Ezt a törekvést támogatják az egyesület szakmai platformtevékenységei és tanácsadási, fejlesztő szolgáltatásai, valamint az elmúlt évben megújított Effekt 2030 – az ESG megoldások díja is, melynek célja, hogy elismerje és minél szélesebb körben megismertesse a cégek által alkalmazott példaértékű környezeti, társadalmi és vállalatirányítási programokat.

Az idei évben június 6. és augusztus 5. között nevezhettek a díjra a hazai piacon működő nagyvállalatok, kkv-k, startupok és vállalati alapítványok. A pályázatokat a tavaly bevezetett három kategóriában nyújthatták be a jelentkezők: a Zöld egyensúly kategóriában a környezeti területhez kapcsolódó programokkal, a Mindenki társadalma kategóriában társadalmi jellegű kezdeményezésekkel, az Értékteremtő üzlet kategóriában pedig korszerű vállalatirányítási megoldásokkal szállhattak versenybe a cégek. A benyújtott projektek között a társadalmi felelősségvállalási programok aránya volt a legmagasabb, de nem sokkal maradt el tőlük a környezeti fenntarthatóságot célzó kezdeményezések száma sem. Az ESG szempontok növekvő jelentőségét mutatja, hogy voltak jelentkezők, akik több kategóriában, többféle projekttel is elindultak az idei megmérettetésen. A mezőnyben számos visszatérő pályázó szerepel, akik évről évre mérlegre teszik környezeti, társadalmi fenntarthatósági és vállalatirányítási megoldásaikat, de bőven akadnak új versenyzők is, akik most először mutatkoznak be programjaikkal az Effekt 2030 pályázat keretében.

A beérkezett projekteket öttagú szakmai zsűri bírálja el, melynek tagjai: Horváth Áron fenntarthatósági vezető, CBRE Magyarország; dr. Horváth Levente fenntarthatósági és esélyegyenlőségi irodavezető, Budapesti Gazdasági Egyetem; dr. Molnár Klára igazgató, szakmai vezető, Effekteam Egyesület; Pogány Éda regionális fenntarthatósági vezető, Syngenta Seeds Europe; valamint Szabó Gyula zöld életmód tanácsadó, fenntarthatósági szakértő, Ökoszolgálat Alapítvány. A testület szeptember 20-ig dönt a nyertesekről, illetve a kategóriánként shortlistre kerülő pályázatokról. Ez utóbbiakra szeptember 23–30. között a nagyközönség is leadhatja szavazatait és kiválaszthatja az idei közönségdíjas programot. Az eredményhirdetésre és a díjak átadására október 7-én, az Effekteam által szervezett hagyományos szakmai konferencia keretében kerül majd sor, mely a hazai ESG-átállás gyakorlati aspektusairól nyújt áttekintést a szakértők, a vállalatok és a közösségek szemszögéből.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!