A tavalyi két sikeres kurzus után idén megújult formában, kibővült tartalommal vette kezdetét az Effekteam, a denxpert és a BGE közös szervezésében megvalósuló ESG-CSRD műhely, ahol a vállalati szakemberek közösségben, mentorok és szakértők segítségével készülhetnek fel az ESG-törvény követelményeinek teljesítésére és a CSRD-alapú fenntarthatósági jelentéstételre.
Az Effekteam – amellett, hogy lassan két évtizede naprakész információkkal, tudásmegosztó eseményekkel és szakmai tanácsadással támogatja a vállalatok fenntarthatósági törekvéseit – tavaly elindította ESG-CSRD felkészítő műhelyét a denxpert EHS&S szoftvervállalattal és a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemmel (BGE) együttműködésben, hogy még hatékonyabban tudja segíteni a hazai cégeket és vállalati szakembereket az ESG-megfelelési és CSRD-jelentéstételi követelmények teljesítésében.
Valós tapasztalatok, gyakorlati megoldások
A műhely résztvevői neves szakértők és mentorok támogatásával ismerhetik meg lépésről lépésre az ESG-törvény követelményeit és a CSRD-alapú fenntarthatósági jelentéstétel folyamatát, és hatékony, felhasználóbarát adatgyűjtő szoftver segítségével, a gyakorlatban sajátíthatják el az adatok gyűjtésének, rendszerezésének és jelentéstételre való előkészítésének lépéseit. A kurzus nagy hangsúlyt fektet mind az elméleti tudás, mind a gyakorlati tapasztalatok megszerzésére, illetve lehetőséget nyújt az önálló projektmunkára és a közös tanulásra, tapasztalatcserére is. Azok, akik a műhely valamennyi tematikus napján részt vesznek, a BGE által kiállított CSRD-alapú fenntarthatósági jelentést készítő szakember tanúsítványt szerezhetnek.
Kibővült tartalom, naprakész tudás
A kedvező tavalyi fogadtatásra tekintettel, idén újabb kurzusokkal folytatódik az ESG-CSRD felkészítő műhely, ami jóval több, mint egy hagyományos képzés vagy tanácsadói támogatás, mert a speciális program időtartama alatt a résztvevők megtanulják, majd be is vezetik vállalatuknál a CSRD-alapú jelentési struktúrát és az ESG-törvényi megfelelést. Ráadásul, a legújabb kurzus – az eddigi tapasztalatokra és az időközben megjelent szabályozásokra építve – kibővült tartalommal, 5 tematikus nappal és mentorálással segíti az érdeklődőket.
ESG-CSRD műhely: kihívásból lehetőség
Március 18-án – az idei első tematikus napon – a résztvevők megkezdték az ismerkedést a vállalatokat jelenleg leginkább foglalkoztató témával: a CSRD és ESG szabályozásokkal. Az előadók megvilágították a követelmények vállalati szintű fontosságát, illetve áttekintést adtak a hazai és nemzetközi jogi környezetről. A vállalati szakemberek segítséget kaptak ahhoz, hogy átlássák az EU fenntartható növekedésének finanszírozását és szabályozását, és azzal kapcsolatban is képbe kerültek, hogy milyen aktuális kötelezettségeik vannak, mi várható még itthon a jövőben, illetve hogy mindez milyen célt szolgál. A nap végén a szakértők egy nemzetközi vállalaton keresztül mutatták be a fenntarthatósági jelentés bevezetésének lehetőségeit és kihívásait, valamint a CSRD előnyeit és hasznosságát.
Március 25-én a kettős lényegességi elemzés elmélete és gyakorlata került fókuszba. A résztvevők – az ESRS szabványok és az EFRAG implementációs segédletei alapján – megtanulták, hogyan alakíthatnak ki a vállalatukra szabott, auditbiztos kettős lényegességi módszertant. Szó volt az ESRS értéklánc felfogásáról, a stakeholderek feltérképezéséről és a credible proxyk kiválasztásáról. A vállalati szakemberek megismerkedtek a hatások, kockázatok és lehetőségek (IRO-k) azonosításának és kiértékelésének módszereivel, és az elméleti áttekintés mellett ízelítőt kaptak az elérhető jógyakorlatokból is.
Az ESG-CSRD felkészítő műhelyről itt található bővebb információ.