fbpx

Egyre több szervezet építi be innovatívan az InnoMax program lehetőségeit pályázatába

Egyre több szervezet építi be innovatívan az InnoMax program lehetőségeit pályázatába

Az InnoMax Díjra idén beérkezett civil pályaművek nemcsak mennyiségükkel, de a konkrét témakörök, projektötletek kiérleltsége révén is visszaigazolják a pályázat hosszú távú létjogosultságát.  

Általánosságban is jellemző ugyanis, hogy markánsan kirajzolódik az az örvendetes tény, hogy az infokommunikáció szerteágazó lehetőségeit évről évre egyre kreatívabban, egyre mélyebb szakértelemmel  tervezik alkalmazni a civil szervezetek. De a mind kidolgozottabb pályaművek a tématerületek szempontjából is komoly fejlődést mutatnak: Míg korábban az egészségügyhöz kapcsolódó konkrét fejlesztések, majd a fenntarthatóságot, a tudásfejlesztést támogató elképzelések domináltak, úgy idén az integrált megközelítésű pályaművek meglepően nagy aránya a legmarkánsabb trend. A négy meghirdetett témakör közül három – fenntarthatóság, esélyegyenlőség, oktatás – ötletes  összekapcsolása látható a legtöbb koncepcióban. Ezek alapján egy jól érzékelhető fejlődési tendencia rajzolódik ki, melynek mentén a korszerű lehetőségeket egyre több szervezet,  egyre innovatívabban építi be a közösségi célok szolgálatába.

Különösen örvendetes látni azt is, hogy az infokommunikációs lehetőségek hogyan járulnak hozzá a társadalmi szolidaritás konkrét megvalósulásához, – úgy, hogy közben a fenntarthatósági szempontok is érvényesülnek a képzési-, felvilágosító programok révén. Összegezve elmondható, hogy harmadik évébe lépve az Invitech InnoMax civil pályázata megtalálta igazi helyét, ezt igazolják vissza a beérkezett pályaművek.

Az idei InnoMax Pályázat hagyományos, ünnepélyes keretek közötti eredményhirdetésére április 9-én kerül sor.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!