A körforgásos gazdaság alapjairól, és a víz, valamint az energia körforgásáról szóló, online tananyag után a hulladék körforgását bemutató oktatási modulok is elérhetővé váltak a Coca-Cola Magyarország #énjövőm platformján. A most publikált két új modul: A hulladék globális problémája és A hulladékgazdálkodás Magyarországon felveti a hulladék mennyiségi és minőségi kérdéseit, történeti áttekintést ad a hazai hulladékkezelésről, kitér a megfelelő hulladékkezelés gazdasági és környezeti hasznára, bemutatja a nemrég bevezetett visszaváltási rendszert, valamint hasznos gyakorlati tanácsokat ad a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatban.
A világ egyik legnagyobb környezetvédelmi kihívása a megfelelő hulladékkezelés. Míg az ipari forradalmat megelőző időben az emberiség alig termelt számottevő hulladékot, addig az elmúlt százötven évben az ipari és háztartási szemét tárolása, megsemmisítése és újrahasznosítása az egyik elsőszámú globális problémává lépett elő. Elég csak a híradásokból jól ismert szennyezett folyókra, városi szeméttelepeken tornyosuló hulladékhegyekre, vagy a Csendes-óceáni szemétszigetre gondolnunk, hogy belássuk: a hulladékkezelés kérdését minél előbb, minél fenntarthatóbb módon kell megoldania a világnak. Csak Magyarországon fejenként több mint 400 kg hulladékot termelünk minden évben, amelynek jórészét egyelőre nem hasznosítjuk újra.
Erre az egész világot érintő problémára a megoldás összetett: nemcsak a körkörösség elvének megfelelően újrahasználnunk és újrahasznosítanunk kell az egyszer már legyártott termékeket és csomagolóanyagokat, hanem törekednünk kell a hulladéktermelés megelőzésére és csökkentésére is. A most publikált modulok amellett, hogy bemutatják, mit tehetünk az egyén szintjén annak érdekében, hogy a lehető legkisebb környezeti terhelést okozzuk a fogyasztásunkkal, megismertetnek a szelektív hulladékgyűjtés elvi és gyakorlati kérdéseivel is. Emellett hasznos információkkal látják el az érdeklődőket az ipari, közösségi és háztáji komposztálással kapcsolatban, valamint részletesen tárgyalják a nemrég bevezetett visszaváltási rendszer működését.
A Coca-Cola Magyarország elkötelezett a fenntarthatóság és a tudatos fogyasztás mellett, ezért 2023-ban belevágott a körforgásos gazdasággal foglalkozó online tananyagsorozat fejlesztésébe. A jelenlegi modulokkal együtt már hat online, ingyenesen elérhető tananyagban foglalkozik az #énjövőm program a körkörösség elvével és a fenntarthatósággal, közérthető elméleti tudást és hasznos gyakorlati tanácsokat adva a regisztrálóknak. A tananyagfejlesztésben a Pannon Egyetem volt az #énjövőm program partnere.
A Coca-Cola Magyarország #énjövőm oktatási platformján 2018 óta elsősorban önismerettel és készségfejlesztéssel kapcsolatos tananyagokkal találkozhattak a felhasználók. Mára azonban jócskán szélesedett a paletta: az önismerettel, időgazdálkodással, projektmenedzsmenttel és üzleti tervezéssel foglalkozó tananyagok mellett már jogi, pénzügyi és adózással kapcsolatos tananyagok is helyet kaptak az online modulok között. 2023-ban pedig a körforgásos gazdaság alapjait, majd 2024-ben a víz és az energia körforgást bemutató oktatási modulok is bekerültek az ingyenesen elérhető kínálatba. Ezt az utat folytatják a most publikált anyagok.