fbpx

Több mint 100 millió Ft vállalati társadalmi befektetés 2024-ben az Effekteam közreműködésével

Több mint 100 millió Ft vállalati társadalmi befektetés 2024-ben az Effekteam közreműködésével

Az Effekteam 2024-ben is számos sikeres, országos hatáskörű vállalati támogatási program megvalósításában vett részt. Az év folyamán az egyesület 1000-nél is több pályázat szakmai bírálatát és menedzselését segítette elő, melyek eredményeként 100 millió forintot meghaladó összegű forráshoz jutott mintegy 400 nonprofit szervezet és helyi közösség.

Az Effekteam megalakulása óta azért dolgozik, hogy a vállalatok minél hatékonyabban invesztálják erőforrásaikat a társadalomba és felelősségvállalási aktivitásaikon keresztül eredményesen járuljanak hozzá a helyi közösségek jólétéhez, fejlődéséhez. Az egyesület szakmai tevékenységének egyik kiemelt területe a vállalati támogatások menedzselése. A komplex szakmai szolgáltatás – a megbízó igényeitől függően – magában foglalja a pályázati rendszer kialakítását, az adminisztrációs feladatok elvégzését, a pályázatok szakmai értékelését, a támogatottakkal való szerződéskötést, a beszámoltatást, a beszámolók kiértékelését, az eredményekről és hatásokról szóló riportok elkészítését, továbbá a támogatási program kommunikációját és a megfelelő pályázati felületek aktivizálását. Mindezek mellett a szervezet segíti a hozzá forduló cégeket az ad-hoc, eseti jellegű támogatási kérelmek hatékony kezelésében is.

Az idei évben újabb fordulókkal folytatódott több olyan sikeres nagyvállalati támogatási program, mely már évek óta fut az Effekteam szakmai közreműködésével. Ezek eredményeként 2024-ben országszerte közel 400 helyi szervezet és közösség jutott több mint 100 millió forintnyi forráshoz fejlesztő célú elképzeléseik megvalósításához. A Tesco Magyarország 2016-ban elindított „Ön választ, mi segítünk” pályázati programjának idén már a 14. és 15. fordulója zajlott, így az indulás óta a vállalat összesen közel 570 millió forintot biztosított országszerte több mint 2200 környezetszépítő, oktatási és képesség-fejlesztési, illetve egészséges életmódra ösztönző projekt kivitelezéséhez. A program keretében az Effekteam ebben az évben is összesen mintegy 700 pályázatot menedzselt, melyek közül több mint 300 részesült összesen 80 millió forintot meghaladó támogatásban. A vállalat úgy döntött, hogy a 15. jubileumi forduló után most megújítja programját, így idén ősszel az Effekteammel együttműködésben elindította „Start a jövőért” elnevezésű pályázatát, mely elsősorban a gyermekekre, illetve a 25 év alatti fiatalokra fókuszáló helyi projektek számára nyújt országszerte 57 millió forintos forrást évente két alkalommal.

Az E.ON Hungária Csoport is aktív szerepet vállal a hazai civil szektor kezdeményezéseinek ösztönzésében. A korábbi évekhez hasonlóan, a vállalatcsoport idén is összesen hat pályázati forduló keretében dönt az eseti támogatások megítéléséről. Az Effekteam szakmai közreműködésével eddig lezajlott öt forduló során már 19 civil szervezet jutott összesen közel 10 millió forintnyi forráshoz, melyet elképzeléseik megvalósítására fordíthatnak. Folytatódott az E.ON tavaly elindított Föld bajnokai elnevezésű pályázati programja is, melynek célja a gyermekek fenntartható szemléletre nevelésének elősegítése. Az idei felhívásra mintegy 400 jelentkezés érkezett a hazai oktatási intézményektől. Közülük a legjobb 15 óvodai és iskolai projekt részesült összesen 25 millió forintos támogatásban az Effekteam szakmai közreműködésével.

A Holcim Magyarország 2024-ben két alkalommal biztosított 5 millió forintos forrást összesen 25 nyertes pályázó számára az Effekteam szervezésében meghirdetett Közösségi Érték Programon keresztül. A 2018 óta futó kezdeményezés keretében a vállalat eddig összesen több mint 50 millió forinttal járult hozzá több mint 150 közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó és közösségfejlesztő ötlet megvalósulásához.

Az IKEA Magyarország szintén az Effekteam szakmai közreműködésével indította el az idén Veled közösen elnevezésű programját, melynek célja hátrányos helyzetű (szociálisan rászoruló, bántalmazott vagy beteg) gyerekek, fiatalok és családtagjaik, illetve fogyatékossággal élő emberek életkörülményeinek javítása. A termékadomány formájában rendelkezésre álló, 12 millió forint összértékű támogatásra közhasznú, non-profit szervezetek pályázhatnak olyan projektekkel, melyek a program célcsoportjába tartozó emberek szükségletein alapulnak, lakhatásukat, rehabilitációjukat vagy felzárkózásukat segítik, és a projekt során legalább egy szoba, illetve egy helyiség teljes átalakítása, kialakítása és/vagy berendezése megtörténik.

Az Effekteam Egyesület vállalati támogatási programok menedzselésével kapcsolatos komplex szolgáltatásáról további információk itt találhatók: https://effekteam.hu/szolgaltatasok/

Iratkozzon fel hírlevelünkre!