Január 12-ig lehetett benyújtani a jelentkezéseket a Közösségi Érték Program legutóbbi pályázatára. A Holcim Magyarország által meghirdetett és az Effekteam Egyesület szakmai közreműködésével lebonyolított program aktuális ciklusában 5 000 000 forintos keretösszeg áll a pályázók rendelkezésre.
A május 1-jétől Holcim márkanéven működő LAFARGE Cement Magyarország immár 11. alkalommal indította el Közösségi Érték Programját, melynek célja a Holcim Királyegyházi Cementgyár és Bükkösdi Kőbánya közvetlen közelében található 31 település helyi civil szervezetei által kezdeményezett közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó projektek támogatása.
A Holcim – fenntarthatósági törekvéseivel összhangban – január 12-ig az alábbi fókuszterületeken fogadta a pályázatokat:
- közösségi programokon keresztül megvalósuló oktatási, képességfejlesztési projektek gyermekek, fiatalok és felnőttek számára;
- egészségmegőrzés, egészséges életmód kialakítását célzó közösségi tevékenységek;
- környezetvédelmi, ezen belül elsősorban a klímavédelemmel, körforgásos gazdasággal, valamint víz és természet megőrzésével kapcsolatos közösségi programok;
- a helyi közösségeket támogató infrastruktúra fejlesztésével kapcsolatos kezdeményezések, beleértve a fenntartható építészet témájában született projekteket;
- valamint egyéb, a helyi közösségi élet előmozdítására, fejlesztésére irányuló kezdeményezések.
A korábbi pályázatok sikerei alapján ebben a ciklusban 5 000 0000 forintra emelkedett a rendelkezésre álló keretösszeg, így az egy projekttel elnyerhető maximális támogatás mértéke 750 000 forint. A pályázatokat idén július 31-ig kell megvalósítani.
A pályázat lebonyolítását ezúttal is az Effekteam Egyesület segíti. A teljes pályázati folyamatot a szervezet menedzseli: a kiírásától és a pályázatok adminisztrációjától kezdve a szakmai előbírálaton, valamint a pályázókkal való kapcsolattartáson át, egészen a szerződéskötésig. Az Effekteam végzi a támogatottak beszámoltatását, a beszámolók kiértékelését, valamint az eredményekről és a hatásokról az összefoglaló riportok elkészítését.