Gyermekjóléti intézményt újított fel a Samsung önkéntes csapata
A Samsung társadalmi felelősségvállalási tevékenységén belül komoly hagyományai vannak a vállalati önkéntességnek. A társaság számára kiemelten fontos a gyermekek és fiatalok oktatása, életkörülményeinek javítása. Az Effekteam éppen ezért egy budapesti gyermekjóléti intézményben szervezett legutóbb önkéntes napot a cég segítő szándékú munkatársai számára.
Tesco – A Tesco vásárlói dönthetnek arról, hogy melyik helyi projekt mekkora támogatást kapjon
A vásárlók dönthetnek arról, hogy a Tesco „Ön választ, mi segítünk” közösségi programjának szavazási szakaszába jutott helyi projektek közül melyik mekkora támogatásban részesüljön. A körzetenként legtöbb zsetont összegyűjtő kezdeményezés 400 ezer, a második helyezett 200 ezer, a harmadik pedig 100 ezer forint hozzájárulást kap az áruházlánctól. Az augusztus 11-ig tartó országos szavazás kapcsán Varga Eszter, a Tesco külső kommunikációs menedzsere és dr. Molnár Klára, az Effekteam igazgatója, szakmai vezetője mesélt a programról a TV2 Mokka című műsorában.
Felújítási munkákban és játékkészítésben is jeleskedtek az E.ON önkéntesei
Október folyamán két vállalati önkéntes napot is szervezett az Effekteam Egyesület az E.ON segíteni akaró munkatársai számára. Toldon külső és belső karbantartási, felújítási munkálatokban vettek részt az önkéntesek az Igazgyöngy Alapítványnál, míg Budapesten beteg gyermekeknek készítettek fajátékokat a Nevetnikék Alapítvány közreműködésével.
Rádióbeszélgetés az ESG-szabályozás bevezetésének hatásairól és az Effekt 2030 díjról
A Kossuth Rádió Felfedező a gazdaságról című műsorának október 25-i adásában az ESG-szabályozás bevezetésének témája került terítékre. Ennek kapcsán volt a stúdió vendége dr. Molnár Klára, az Effekteam Egyesület igazgatója, szakmai vezetője, aki összefoglalta, hogyan segítik elő az újfajta követelmények a gazdasági szereplők felelős és fenntartható működését, ismertette a hazai vállalatokat, vállalkozásokat érintő legfontosabb változásokat, kitért a szabályozások várható hatásaira, illetve bemutatta az idei év legjobb környezeti, társadalmi és vállaltirányítási programjait, melyek elnyerték az Effekt 2030 – Az ESG megoldások díját. A beszélgetést Bicsák Eszter, a műsor szerkesztője készítette.
Lezárult egy újabb sikeres kurzus az Effekteam, a denxpert és a BGE közös ESG-CSRD felkészítő műhelyében
A tavaszi indulást követően, idén ősszel már a második sikeres kurzus valósult meg az Effekteam, a denxpert és a BGE közös ESG-CSRD felkészítő műhelyében, ahol a vállalati szakemberek gyakorlatorientált program keretében, nemzetközileg elismert szakértők és mentorok segítségével készülnek fel az ESG-törvényi megfelelésre és a CSRD-alapú fenntarthatósági jelentéstételre.
Ünnepi adománygyűjtés a rászorulók javára a Tesco áruházakban
November 15. és 17. között 150 Tesco áruházban gyűjtik a Magyar Élelmiszerbank Egyesület önkéntesei a vásárlók által felajánlott tartós élelmiszert, melyek az üzletek környékén élő nehézsorsú emberekhez jutnak majd el. A Tesco immár 15. alkalommal csatlakozik a kampányhoz, és a jótékonykodás megkönnyítése érdekében idén országszerte 109 hipermarketben előre összekészített adománycsomagokat helyez ki, amelyek mindegyike egy négyfős család komplett főétkezésének hozzávalóit tartalmazza. A korábbi évekhez hasonlóan az áruházlánc az adományozott termékek értékének 20 százalékával megegyező összeggel támogatja az Élelmiszerbank működését.
denxpert: Mi a különbség a CSRD és az ESG szabályozások között?
A fenntartható vállalati működés jogi keretei gyorsan változnak, így nem könnyű lépést tartani velük. Hazánkban az egyik legnagyobb zavart a CSRD-rendelet és az ESG-törvény közötti különbségek okozzák. A denxpert – az Effekteam tagja és szakmai partnere – ezért összegyűjtötte a két szabályozás közötti legfontosabb összefüggéseket és eltéréseket.