No Plan(et) B – Élmény a fenntarthatóság jegyében

A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) különleges szabadulószobával hívja fel a figyelmet a fenntarthatóság és a felelősségteljes döntéshozatal fontosságára. A No Plan(et) B kihívás során a játékosok interaktív módon ismerkedhetnek meg az ENSZ által meghatározott fenntartható fejlődési célokkal (SDG), miközben tudást és ötleteket szerezhetnek egy tudatosabb élet megvalósításához.
95 millió Ft segítség a rászorulóknak a Tesco munkatársaitól és vásárlóitól

95 millió forinttal támogatja az ország legnagyobb adománygyűjtő csapata az Ökumenikus Segélyszervezet egész éves, rászorulókat segítő munkáját. Az összeg a Tescóban értékesített adománykuponokból folyt be az adventi adománygyűjtés során, amelyhez az áruházlánc immár 15. alkalommal csatlakozott.
KRESZ oktatás, közösségi szoba, újrahasznosítás – ezekre vágynak iskolájukban az UNICEF diákversenyének magyar résztvevői

Szebb és használhatóbb iskolaudvar, pályaorientációs és munkavállalással kapcsolatos ismeretek oktatása, iskolai sportnap, KRESZ tanulás, újrahasznosítás, varrószakkör, mászófal, közösségi szoba – ezeket vezetnék be iskolájukba azok a fiatalok, akik jelentkeztek az UNICEF Magyarország Rajtad áll a jövőd! programjának innovációs versenyére. Január 12-én lezajlott a verseny elődöntője, ahol az előzetesen bejutott 9 csapatból a zsűri kiválasztotta azt az öt továbbjutót, akik a következő időszakban 300.000 forint pénzügyi támogatásban és mentorálásban részesülnek annak érdekében, hogy megvalósíthassák elképzeléseiket.